Odpadamy z Pucharu Polski

Przegrywamy z Piastem Kobylin 2:1 i odpadamy z Pucharu Polski.

Mecz rozpoczęliśmy odważnie bez kompleksów do rywala który występuje w IV lidze. W 18 minucie środkiem pola urwał się Daniel Michalak i w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył lobem nad bramkarzem i pewnie zdobył bramkę wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Po straconej bramce przyjezdni szybko chcieli doprowadzić do wyrównania i ruszyli do ataku. Jednak dobrze dysponowany w tym dniu Henryk Lis ratował nasz zespół przed utratą bramki. W 30 minucie po błędzie obrony Raszkowianki napastnik Kobylina wyszedł na bardzo dobrą pozycje i płaskim strzałem przy słupku doprowadził do remisu. Do przerwy wynik brzmiał 1:1. Po zmianie stron gra się wyrównała, jednak lepsze sytuację na bramkę mieli zawodnicy Piasta, których strzały po raz kolejny świetnie bronił Lis Henryk. Na największe emocje musieliśmy czekać prawie do końca meczu, gdy wszyscy już myśleli ze mecz zakończy się remisem i o awansie do kolejnej rundy rozstrzygnie seria rzutów karnych, w 85 minucie napastnik Kobylina urwał się naszej obronie i zdobył bramkę na wagę awansu do kolejnej rundy pucharu. Po straconej bramce nasz zespół miał jeszcze szansę na doprowadzenie do karnych, najpierw na strzał z 25 metrów zdecydował się Kacper Krawczyk jednak jego strzał trafił tylko w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry Jakub Gonera stanął oko w oko w bramkarzem Piasta, niestety był nie przepisowo faulowany tuż przed polem karnym przez obrońce gości. Zawodnik z Kobylina za ten faul otrzymał czerwoną kartkę i przyjezdni kończyli mecz w 10. Piłkę na 18 metrze przed bramką ustawił Bartosz Zmyślony, jego mocny strzał niestety okazał się minimalnie niecelny i po tym uderzeniu sędzia zakończył spotkanie. Teraz Raszkowianka może skupić się rywalizacji w lidze okręgowej a zespołowi z Kobylina życzymy powodzenia w rywalizacji  z KKS Kalisz.
Skład : Lis - Klimas (Fuchs 60'), Matyjasik, Kaczmarek, Majewski - Krawczyk, Michalak (Rudnicki 70'), Kucharski (Kubera 80') - Zmyślony, Gonera, Rogalka
Zapraszamy na pierwszy mecz ligowy w tym roku, 20 Marca (Niedziela) o godzinie 16:00 na boisku w Raszkowie w pierwszej kolejce rundy wiosennej zmierzymy się z Gorzyczanka Gorzyce Wielkie. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.