Druga wygrana w sezonie

Wygrywamy drugi kolejny mecz, pokonując Pogoń Trębaczów 3:2. Mecz lepiej zaczęli goście którzy tworzyli sobie akcje podbramkowe jednak zawodziła ich skuteczność. Najpierw nie wykorzystali rzutu karnego, potem zmarnowali sytuacje sam na sam. Piłkarskie przysłowie mówi " nie wykorzystane sytuację się mszczą" i tak było właśnie w tym meczu. Najpierw w 29 minucie piłkę z boku pola karnego otrzymał Patryk Adamski, nie czysto trafił w futbolówkę ta jednak zmyliła bramkarza i wleciała do bramki, szczęśliwie wyszliśmy na prowadzenie 1:0. 40 minut to gol Adama Potarzyckiego który otrzymał podanie od Macieja Paszka i znajdując się na 16 metrze od bramki płaskim strzałem po ziemii pokonał bramkarza przyjezdnych. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy piękne prostopadłe podanie ze środka pola wykonał Bartosz Zmyślony, piłka trafiła do Macieja Paszka który wykorzystał sytuacje sam na sam i do przerwy Raszkowianka prowadziła 3:0. Po zmianie stron Pogoń ruszyła bardziej do ataku, dobrze spisująca się w tym okresie gry obrona Raszkowianki wspierana w bramce przez dobrze dysponowanego Henryka Lisa nie dała się pokonać. Raszkowianka w drugiej połowie wyprowadziła kilka groźnych kontr, jednak zawodziła nas skuteczność pod bramka Trębaczowa. W 75 minucie rzut wolny dla przyjezdnych, piękny strzał i Pogoń zmniejszyła dystans do dwóch bramek. Raszkowski zespół wyprowadzał piłkę od środka jednak szybko ją stracił i ten sam zawodnik który zdobył bramkę chwile wcześniej, zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzył piłkę na tyle dobrze że Henryk Lis w przeciągu 60 sekund drugi raz wyciągał piłkę z siatki. Taki obrót spraw zwiastował nerwową końcówkę. Pogoń Trębaczów do końca walczyła o wyrównanie, jednak zdeterminowany zespół Raszkowianki nie pozwolił sobie już na stratę bramki i mecz zakończył się nasz a wygraną 3:2.
Kolejny mecz rozegramy na wyjeździe w Mroczeniu 23 Października o godzinie 15:00.
Skład : Lis - Majewski (Fuchs 55'), Grzegorowski (Walczak 30), Rogalka, Dyczak - Krawczyk, Zmyślony, Janoś, Paszek - Potarzycki (Adamski Adrian 80'), Adamski Patryk